Terminy Egzaminów oraz składy komisji egzaminacyjnych
Ogłaszamy terminy egzaminów oraz składy komisji egzaminacyjnych na poszczególne sesje egzaminacyjne dla osób ubiegających się o tytuł zawodowy oraz tytuł zawodowy mistrza w zawodzie kucharz małej gastronomii.

zobacz Terminy Egzaminów na tytuł zawodowy

zobacz Terminy Egzaminów na tytuł zawodowy mistrza



Biuro Projektu będzie nieczynne!
Informujemy, że w okresie świątecznym tj. od 23.12.2010 r. do 02.01.2011 r. Biuro Projektu będzie nieczynne.

Wszystkim uczestnikom oraz kadrze edukacyjnej projektu "Smaki Europy" życzymy spokojnych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2011 Roku.


II Transza szkoleniowa projektu "Smaki Europy" rozpoczęta!
1 października rozpoczęła się II Transza szkoleniowa projektu "Smaki Europy". Uczestnicy zostali podzieleni na grupy szkoleniowe:
  • Amator nowych smaków - 4 grupy
  • Kucharz małej gastronomii - 2 grupy
  • Specjalista nowych trendów w kuchni - 3 grupy
W sumie w projekcie bierze udział 107 osób. Do pobrania harmonogramy zajęć edukacyjnych:



Kadra edukacyjna projektu "Smaki Europy"
Kadrę edukacyjną projektu "Smaki Europy" tworzą ludzie z bogatym doświadczeniem zawodowym i wysokimi kwalifikacjami. Zapraszamy do poznania naszych wykładowców i trenerów.

zobacz Kadrę Edukacyjną



Konferencja promująca projekt "Smaki Europy"
Rozpoczęcie II transzy szkoleń poprzedziła konferencja promująca projekt "Smaki Europy", która odbyła się 21 września 2010 r. w Restauracji "Wiśniowy Sad" w Rudzie Śląskiej.



Media o projekcie
Poniżej przedstawiamy tytuły prasowe, które w trakcie realizacji projektu poświęciły nam swoją uwagę.


I Transza szkoleniowa projektu "Smaki Europy" zakończona!
W okresie od 1 lutego 2010 roku do 28 czerwca 2010 r. w ramach projektu "Smaki Europy" przeszkolonych zostało 109 osób, na trzech poziomach zaawansowania:
  • Amator nowych smaków - 36 osób (3 grupy szkoleniowe)
  • Kucharz żywienia zbiorowego - 37 osób (3 grupy szkoleniowe)
  • Specjalista nowych trendów w kuchni - 36 osób (3 grupy szkoleniowe)
   Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywały się w dni powszednie w trybie popołudniowym, od godziny 16:00 do godziny 21:00 oraz w soboty w godzinach porannych i popołudniowych. Beneficjenci po zakończeniu szkolenia przystąpili do zdawania egzaminów wewnętrznych, a następnie otrzymali zaświadczenie o ukończeniu kursu, zaświadczenie potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych i certyfikat projektu.

 

Cynaderki w sherry


Składniki:
- 1 nerka cielęca
- 10 dag tłuszczu (pół na pół oliwy i masła)
- 1 kromka ziarnistego chleba
- 2 ząbki czosnku
- 1/2 szklanki sherry
- natka
- 1/2 łyżeczki mąki kukurydzianej
- 2 gałązki bazylii
- sól
- pieprz do smaku

Sposób przyrządzania:
Nerkę umyj, usuń nadmiar tłuszczu i ostrym nożem pokrój na cienkie plasterki. Wrzuć na 2 minuty do osolonej wrzącej wody, osącz. Na patelni rozgrzej tłuszcz, przyrumień na nim 1 ząbek czosnku, kromkę chleba i 4 plasterki cynaderek. Odstaw do ostygnięcia i zmiksuj na gładką masę. Ponownie rozgrzej tłuszcz na patelni, podsmaż na nim pozostałe cynaderki wraz ze zmiażdżonym ząbkiem czosnku oraz łyżeczką posiekanej natki. Kiedy się przyrumienią, wlej sherry, dodaj zmiksowaną masę i dopiero wtedy posól. Podlej filiżanką wody, wsyp mąkę kukurydzianą, przypraw do smaku pieprzem. Duś na małym ogniu, póki sos nie zgęstnieje. Przełóż na talerze, posyp resztą natki. Podawaj z sosem z awokado i sosem pomidorowym.
 
                                 © 2009 by VEXCOR
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejska z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.