|
Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej oferuje:
Skorzystaj z szansy, zgłoś się na bezpłatne szkolenia!
Rozpoczynamy rekrutację uczestników!
Jeżeli jesteś osoba pracującą, mieszkasz na terenie Bytomia, Chorzowa, Rudy Śląskiej lub Świętochłowic i chcesz z własnej inicjatywy nabyć nowe, uzupełnić lub podwyższyć swoje kwalifikacje i umiejętności lub jesteś pasjonatem sztuki kulinarnej lub chcesz potwierdzić uzyskane umiejętności w trakcie swojej pracy poprzez zdanie egzaminu państwowego (na tytuł zawodowy lub tytuł mistrza) skorzystaj niezwłocznie z naszej oferty!
Projekt SMAKI EUROPY ma na celu zapoznanie Uczestników Projektu z nowymi technikami i trendami w gastronomii. W ramach projektu przewiduje się stworzenie 3 poziomów szkolenia w grupach po 12 osób, w 2 transzach (od 1 lutego do 30 czerwca 2010 roku i od 1 października 2010 do 28 lutego 2011 roku)
Jak się zapisać?
Zgłoszenia będą przyjmowane osobiście w Biurze Projektu. Formularz zgłoszeniowy zamieszczony w zakładce FORMULARZ, Regulamin rekrutacji i uczestnictwa oraz wzory innych dokumentów w projekcie w zakładce NOWOŚCI. Szczegółowych informacji udziela Biuro Projektu.
Proponujemy Państwu udział w jednym z trzech szkoleń:
"Amator nowych smaków"
Dla osób pracujących o niskim lub braku stażu pracy w branży gastronomicznej (w tym zagrożeni zwolnieniem) zgłaszających z własnej inicjatywy chęć podwyższenia lub dostosowania kwalifikacji zawodowych do zajmowanego stanowiska zgodnie z zapotrzebowaniami rynku pracy. Po zakończeniu szkolenia otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu i certyfikat projektu w zakresie amator nowych smaków. Po zdaniu egzaminu wewnętrznego otrzymają zaświadczenie o posiadaniu kwalifikacji zawodowych w specjalności zawodowej pomoc kuchenna. Plan szkolenia obejmuje: naukę posługiwania się specjalistycznymi narzędziami, sprzętem zmechanizowanym, przepisy i normy obowiązujące w gospodarce żywnościowej, dobieranie surowców do potraw, stosowanie różnych technik w produkcji kulinarnej, sporządzane wykwintnych dań polskiej kuchni regionalnej oraz kuchni narodów Europy, a także podstawy psychologii pracy, kulturoznawstwo w gastronomii i obsługa klienta.
"Kucharz żywienia zbiorowego"
Dla osób pracujących, co najmniej dwa lata na stanowisku pomocnika kucharza lub podobnym, nieposiadajacych przygotowania zawodowego. Po zakończeniu szkolenia otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu i certyfikat projektu w zakresie kucharz żywienia zbiorowego. Po zdaniu egzaminu wewnętrznego otrzymają zaświadczenie o posiadaniu kwalifikacji zawodowych w zawodzie kucharza. Po zdaniu egzaminu państwowego uczestnicy mogą uzyskać tytuł zawodowy kucharza małej gastronomii. Szkolenie obejmuje: naukę posługiwania się specjalistycznymi narzędziami i sprzętem zmechanizowanym, przepisy i normy obowiązujące w gospodarce żywnościowej, dobieranie surowców do potraw, stosowanie różnych technik w produkcji kulinarnej, opracowanie ofert kulinarnych zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami konsumentów, pozyskiwanie, utrwalanie, przetwarzanie i ocenę surowców. sporządzane wybranych dań dietetycznych i wegetariańskich, polskiej kuchni regionalnej oraz kuchni narodów Europy, a także podstawy psychologii pracy, kulturoznawstwo w gastronomii i obsługa klienta.
"Specjalista nowych trendów w kuchni"
Dla osób pracujących w swoim zawodzie minimum trzy lata, po uzyskaniu kwalifikacji czeladnika, robotnika wykwalifikowanego lub tytułu zawodowego kucharza lub kucharza małej gastronomii. Po zakończeniu szkolenia otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu i certyfikat projektu w zakresie specjalista nowych trendów w kuchni. Po zdaniu egzaminu wewnętrznego otrzymają zaświadczenie o posiadaniu kwalifikacji zawodowych w zawodzie kucharza. Po zdaniu egzaminu państwowego uczestnicy mogą uzyskać tytuł zawodowy mistrza w zawodzie. Plan szkolenia: nauka posługiwania się specjalistycznymi narzędziami i sprzętem zmechanizowanym, przepisy i normy obowiązujące w gospodarce żywnościowej, dobieranie surowców do potraw, stosowanie różnorodnych technik w produkcji kulinarnej, opracowanie ofert kulinarnych zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami konsumentów, szkolenia w zakresie pozyskiwania, utrwalania, przetwarzania i oceny surowców, zapoznanie się z nowymi technikami i trendami w gastronomii, poznanie dietetyki żywnościowej. sporządzane wykwintnych dań polskiej kuchni regionalnej oraz kuchni narodów Europy i wybranych kuchni światowych a także podstawy psychologii pracy, kulturoznawstwo w gastronomii i obsługa klienta, podstawy zawodowego języka angielskiego i obsługa programu komputerowego "Wirtualna kuchnia".
NIE CZEKAJ, ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ
Biuro Projektu: Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej
ul. Hallera 6, 41-709 Ruda Śląska
tel./fax: 032 244 38 10
tel. komórkowy: 609 440 676
e-mail: smakieuropy@ckprsl.pl
www.smakieuropy.com.pl
www.ckprsl.pl
Biuro Projektu czynne:
poniedziałek - piątek od 7.00 do 20.00
soboty od 8.00 do 16.00
|
|
|
|
Rukola z gorącą fetą
|
Składniki:
- 2 garście rukoli
- 2 czerwone papryki
- 2 żółte papryki
- garść czarnych oliwek
- 4 plastry greckiego sera feta (może być inny lubiany lub kurczak)
- 4 łyżki płatków parmezanu
- 1 jajo
- olej do smażenia
- bułka tarta
sos:
- 1 dymka pokrojona w kostkę
- 2 łyżki octu z białego wina
- łyżeczka musztardy z Dijon
- sól
- pieprz
- 6 łyżek oliwy
Sposób przyrządzania:
Wszystkie składniki sosu, prócz oliwy, połączyć. Potem stopniowo dodawać oliwę. Całość wymieszać. Całe papryki włożyć do gorącego piekarnika (200 st. C), piec na ruszcie, obracając, kiedy zaczną brązowieć na bokach.
Wyjąć, gorące włożyć do papierowej torby, zamknąć ją, odstawić aż ostygną. Ostudzone papryki obrać, usunąć gniazda nasienne, pokroić w szerokie plastry.
Ser pokroić w plastry, panierować w roztrzepanym jajku i bułce tartej, smażyć na gorącym oleju. Rukolę wymieszać z sosem.
Na talerzach układać warstwami: cząstki papryki, rukolę, usmażony ser, rukolę i płatki parmezanu, posypać oliwkami.
|
|
|