Historia placówki

  • Rozpoczęcie działalności

    2 styczeń 2001

    Rozpoczęcie działalności zgodnie ze statutem nadanym Uchwałą Nr 420/XXX/2000 Rady Miejskiej Rudy Śląskiej w sprawie aktu założycielskiego, nadania statutu oraz określenia formy organizacyjno-prawnej jako jednostki sektora finansów publicznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rudzie Śląskiej.

    Działalność rozpoczęto na bazie zlikwidowanych gospodarstw pomocniczych – warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Zespołu Szkół Zawodowych nr 4, Zespołu Szkół Ekonomiczno–Usługowych, Zespołu Szkół Zawodowych im. Jadwigi Markowej, Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kochłowicach oraz Bloku żywieniowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3.

    Stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego w Rudzie Śląskiej powierzono Panu Janowi Lomania.

    Uchwała w sprawie Aktu Założycielskiego
  • Zakup tokarki sterowanej numerycznie TUG 40 MN

    Październik 2001

    Tokarka sterowana numerycznie TUG 40 MN zakupiona została ze środków przekazanych przez Radę Miasta Ruda Śląska.

    Tokarka posiada 8 pozycyjną głowicę narzędziową ze sterowaniem numerycznym. Jest nowoczesną, uniwersalną tokarką CNC przeznaczoną do wysokowydajnej, a jednocześnie precyzyjnej obróbki detali. Poprzez zastosowanie nowoczesnego, prostego i intuicyjnego w obsłudze sterowania Sinumerik 810D Manual Turn skraca czas przygotowawczy i do minimum eliminuje błędy powstające przy programowaniu. Dysponuje gotowymi cyklami obróbczymi, które skracają czas programowania.

    Tokarka sterowana numerycznie TUG 40 MN
  • Zakup frezarki sterowanej numerycznie FYN 50 N

    Maj 2002

    Frezarka FYN 50 N była obrabiarką sterowaną numerycznie NC z programowaniem NUMERIK H646. Miała zastosowanie w produkcji seryjnej. Dzięki zastosowaniu sterowania numerycznego umożliwiała dokładniejsze wykonywanie elementów powtarzalnych. Zastosowanie układu NC umożliwiało również wykonywanie przedmiotów o skomplikowanych kształtach.

    Frezarka FYN 50 N
  • Przeniesienie pracowni elektryczno-elektronicznych

    Czerwiec 2002

    Przeniesienie pracowni elektryczno-elektronicznych z warsztatu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Rudzie Śląskiej przy ul. Tołstoja 13 do warsztatu przy ul. Planty Kowalskiego 3.

    Pracownie elektryczne
  • Zakup programu MTS – Mathematisch Technische Software

    Listopad 2002

    Oprogramowanie MTS umożliwia nauczanie programowania maszyn numerycznych w zakresie toczenia i frezowania w neutralnym sterowaniu MTS, tworzenie rysunków CAD i przetwarzanie ich na programy maszynowe oraz przetwarzanie programów neutralnych na dowolny typ sterowania maszyn i programowania zgodnie z instrukcjami danego rodzaju sterowania dla wszystkich obecnych na rynku sterowników i obsługę wszystkich obecnych na rynku maszyn CNC. Jest profesjonalnym oprogramowaniem przeznaczonym do dydaktyki, ale również do sterowania obrabiarkami.

    Oprogramowanie MTS
  • Remont zaplecza socjalnego oraz elewacji budynku

    Lipiec – Sierpień 2003

    Remont zaplecza socjalnego dla uczniów oraz elewacji budynku Warsztatu Mechanicznego przy ul. Gen. Hallera 6.

    Elewacja budynku
  • Utworzenie ośrodka egzaminacyjnego

    Czerwiec 2004

    Utworzenie ośrodka egzaminacyjnego we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Jaworznie w 7 zawodach dla zasadniczej szkoły zawodowej i w 4 zawodach dla technikum.

  • Otwarcie Stacji Kontroli Pojazdów

    25 czerwiec 2004

    Uroczyste otwarcie Stacji Kontroli Pojazdów w zmodernizowanej części Warsztatu Ślusarsko-Stolarskiego przy ul. Tunkla 147. Stacja kontroli pojazdów przygotowana została do przeprowadzania przeglądów samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony. Jest to stacja przejazdowa o długości 34 metrów z kanałem przeglądowym. Wyposażona została w urządzenie do pomiaru sprawności amortyzatorów, urządzenie rolkowe do badania sił hamowania, urządzenie do regulacji świateł, „szarpak” do badania luzów w układzie kierowniczym oraz analizator spalin. Na stacji prowadzimy proces szkolenia uczniów, którzy poznają tajniki nowoczesnej diagnostyki samochodowej.

    Stacja Kontroli Pojazdów
  • Przyznanie akredytacji Śląskiego Kuratora Oświaty

    17 marzec 2005

    Przyznanie akredytacji Śląskiego Kuratora Oświaty na prowadzenie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych jako drugiej placówce oświatowej w województwie śląskim.

  • Otwarcie pracowni fryzjersko-kosmetycznych

    21 wrzesień 2005

    Otwarcie pracowni fryzjersko-kosmetycznych w warsztacie przy ul. Hallera 6 (adaptacja warsztatów obróbki ręcznej – ślusarni) stworzenie pracowni fryzjerskiej, kosmetycznej, krawieckiej i internetowej.

    Pracownie fryzjersko-kosmetyczne
  • Udział w projekcie Pracownie komputerowe Centrów Kształcenia Praktycznego i Centrów Kształcenia Ustawicznego

    13 grudzień 2005

    Wyposażenie pracowni internetowej w ramach realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską i Ministra Edukacji i Nauki. Wartość przekazanej pracowni wynosiła 87 892,92 zł.

    Pracownia wyposażona została w czternaście zestawów komputerowych oraz jeden komputer nauczycielski. Dzięki połączeniu komputerów w sieć, uczniowie uzyskali możliwość korzystania z internetu oraz drukowania swoich dokumentów z każdego komputera w sieci. W pracowni można kształcić młodzież w kierunkach sieci komputerowe, programowanie, grafik komputerowy, elektronik lub mechanik. Dzięki wyposażeniu pracowni w skaner i pakiet specjalistycznych programów graficznych, uczniowie mogą przetwarzać i obrabiać graficznie obrazy. Pracownia posiada swój serwer WWW, FTP oraz pocztę elektroniczną dzięki czemu możemy kształcić młodzież pod kątem konfigurowania systemów operacyjnych.

    Pracownia komputerowa
  • Otwarcie serwisu samochodowego

    Marzec 2006

    Otwarcie serwisu samochodowego w części zmodernizowanego Warsztatu Ślusarsko-Stolarskiego przy ul. Tunkla 147. Pracownia składa się z dwóch równoległych stanowisk do wykonywania napraw i przeglądów pojazdu wyposażonych w podnośniki słupowe o dopuszczalnym udźwigu do 3000 kg. Podnośniki pozwalają na swobodny i bezpieczny dostęp mechanika do samochodu przy wymianie części lub naprawie uszkodzonych elementów. Na stanowiskach wykonywane są usługi dotyczące bieżącej kontroli pojazdu t.j. wymiana oleju, klocków hamulcowych, czy tłumika oraz napraw układu zawieszenia z wymianą amortyzatorów włącznie.

    Serwis wyposażony został również w stanowisko do wymiany ogumienia składające się z podnośnika hydraulicznego niskiego podnoszenia umożliwiającego jednorazowo wymianę wszystkich kół samochodu, montażownicę do wymiany opon samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony, wyważarkę do kół umożliwiającą komputerowe dobieranie odważników do wyważania sprawdzanego koła samochodu.

    Serwis samochodowy
  • Modernizacja oferty edukacyjnej ze środków przyznanych z Funduszu Phare

    Styczeń – Sierpień 2006

    Realizacja projektu polegającego na modernizacji oferty edukacyjnej Centrum Kształcenia Praktycznego w Rudzie Śląskiej, ze środków przyznanych z Funduszu Phare, przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

    Wysokość przyznanej dotacji wynosiła 110 292,89 EURO, z czego 82 719,67 EURO to środki z Funduszu Phare a pozostałe z budżetu miasta Ruda Śląska.

    Celem programu było udzielenie pomocy władzom samorządowym i ich partnerom społecznym w zakresie modernizacji oferty edukacyjnej placówek kształcenia zawodowego i dopasowania jej do potrzeb rynku pracy. Dofinansowanie zostało przeznaczone na doposażenie czterech branż zawodowych: gastronomicznej, fryzjerskiej, mechaniki samochodowej i mechanicznej.

    W ramach projektu zakupiono m.in. Pionowe Centrum Obróbcze R-550 „HARNAŚ” wyposażone w układ sterowania ciągłego typu Fanuc Oi-MB, 16 pozycyjny magazyn narzędziowy oraz podzielnicę CNC. Dodatkowo Centrum wyposażone zostało w sondy pomiarowe narzędzi i przedmiotu obrabianego, które ułatwiają i przyśpieszają proces ustawiania narzędzi oraz przedmiotu obrabianego w przestrzeni obróbczej obrabiarki. Centrum Obróbcze dzięki zastosowaniu nowoczesnego sterowania Fanuc Maniual znacznie skraca czas przygotowania programu obróbczego i daje możliwość przeprowadzenia symulacji obróbki w 3D. Może wykonywać obróbkę w 4 osiach jednocześnie.

    Zakupiono także piec konwekcyjno-parowy, który jest urządzeniem wielofunkcyjnym, służącym do gotowania, smażenia, pieczenia, duszenia i zapiekania potraw. Dzięki zastosowaniu wentylatorów w piecu zachodzi ciągła cyrkulacja gorącego powietrza. Woda, która jest rzucana na wentylatory automatycznie zamieniana jest w parę wodną co zapewnia ciągłe nawilżanie produktu. Dzięki temu w czasie obróbki cieplnej powstają niewielkie ubytki wagowe, a prawie wszystkie witaminy, sole mineralne i substancje odżywcze pozostają w produkcie.

    Pionowe Centrum Obróbcze R-550 "HARNAŚ"
  • Rozpoczęcie działalności Państwowych Komisji Egzaminacyjnych

    1 wrzesień 2006

    Rozpoczęcie działalności Państwowych Komisji Egzaminacyjnych do przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych na tytuł zawodowy oraz tytuł zawodowy mistrza powołanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty przy Centrum Kształcenia Praktycznego w Rudzie Śląskiej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych.

  • Zakończenie remontu części biurowej

    Wrzesień 2006

    Zakończenie remontu części biurowej Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Gen. Hallera 6.

    Część biurowa podczas remontu
  • Otwarcie Regionalnego Centrum Szkoleniowego TOYOTA

    19 styczeń 2007

    Toyota Motor Poland w całości pokryła koszty związane z adaptacją części budynku CKP, przy ul. Gen. Hallera 6, przeznaczoną na Regionalne Centrum Szkoleniowe Toyota oraz zakupiła wyposażenie pracowni. CKP otrzymało także samochód osobowy Toyota Avensis na którym przeprowadzane są ćwiczenia dydaktyczne. Remont pozostałej części CKP został wykonany ze środków budżetu miasta Ruda Śląska.

    W nowo powstałych pracowniach uczniowie technikum jak i pracownicy serwisów Toyoty poznają zagadnienia z zakresu nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Pracownicy serwisów zostają zaznajamiani z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi wprowadzanymi przez firmę do swoich pojazdów. Zajęcia prowadzone są z zastosowaniem najnowszych zdobyczy nauki, przy wykorzystaniu pełnej gamy środków audiowizualnych oraz przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu do obsługi i kontroli diagnostycznej pojazdów samochodowych.

    otwarcie Regionalnego Centrum Szkoleniowego TOYOTA
  • Realizacja projektu Przez kuchnię do Europy

    Listopad 2005 – Kwiecień 2007

    Realizacja projektu „Przez kuchnię do Europy” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa, polegającego na kształceniu osób pracujących, chcących uzyskać lub podnieść swoje umiejętności zawodowe.

    Projekt dotyczył 225 osób pracujących i nie zarejestrowanych w Powiatowych Urzędach Pracy podzielonych na trzy grupy docelowe: Pomoc kucharza – 90 osób pracujących o niskim stażu pracy (w tym zagrożeni zwolnieniem) zgłaszających z własnej inicjatywy chęć podwyższenia lub dostosowania kwalifikacji zawodowych do zajmowanego stanowiska zgodnie z potrzebami rynku pracy, Kucharz – 90 osób pracujących co najmniej trzy lata na stanowisku pomocnika kucharza nie posiadających przygotowania zawodowego chcących uzyskać tytuł robotnika wykwalifikowanego, Kuchmistrz – 45 osób pracujących co najmniej trzy lata, z wykształceniem kucharza chcących z własnej inicjatywy podwyższyć kwalifikacje uzyskać tytuł mistrza w zawodzie. Szkolenia odbywały się w trzech czteromiesięcznych transzach po 5 grup liczących po 15 osób.

    Wysokość przyznanej dotacji wynosiła 1 082 247,66 zł.

    Zajęcia realizowane podczas projektu
  • Realizacja projektu Twój Image, Twój Sukces

    Lipiec 2006 – Listopad 2007

    Realizacja projektu „Twój Image, Twój Sukces” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa, polegającego na kształceniu osób, chcących uzyskać umiejętności zawodowe w zawodzie fryzjer. W ramach szkolenia, w zależności od posiadanych już kwalifikacji, można było ukończyć jeden z trzech niżej wymienionych kursów: Fryzjer (60 osób), Mistrz fryzjerstwa (60 osób), lub Specjalista nowoczesnych trendów we fryzjerstwie (60 osób). Po zdaniu egzaminu przed Państwową Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Kuratora Oświaty w Katowicach, 59 osób otrzymało tytuł zawodowy mistrza w zawodzie fryzjer.

    Wysokość przyznanej dotacji wynosiła 1 428 070,19 zł.

    Zajęcia realizowane podczas projektu
  • Udział w projekcie w ramach programu EQUOL

    28 luty 2008

    Gościliśmy grupę nauczycieli, wychowawców oraz osób organizujących kształcenie w różnych formach z Anglii, Niemiec, Grecji i Belgii. Osoby te brały udział w projekcie w ramach programu EQUOL. Goście zapoznali się z Centrum Kształcenia Praktycznego, uczestniczyli w zajęciach praktycznych w pracowni fryzjerskiej, w warsztacie obróbki skrawaniem i w kuchni. W dyskusji która odbyła się na zakończenie spotkania osoby które mają całkowicie odmienne doświadczenie zawodowe podzieliły się swoimi uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi realizowanego przez nas procesu dydaktycznego.

  • Podpisanie umowy na realizację projektu Smaki Europy

    13 sierpień 2008

    Głównym celem projektu było podniesienie kwalifikacji zawodowych osób pracujących mieszkających na terenie Bytomia, Chorzowa, Rudy Śląskiej lub Świętochłowic, chcących z własnej inicjatywy nabyć nowe, uzupełnić lub podwyższyć swoje kwalifikacje i umiejętności lub są pasjonatami sztuki kulinarnej, a także chcą potwierdzić uzyskane umiejętności w trakcie swojej pracy poprzez zdanie egzaminu państwowego (na tytuł zawodowy lub tytuł mistrza). Projekt miał w szczególności na celu zapoznanie uczestników projektu z nowymi technikami i trendami w gastronomii, zarówno w kuchni polskiej jak i międzynarodowej, poznanie zasad zdrowego odżywiania oraz podniesienie jakości usług gastronomicznych wykonywanych przez lepiej wykwalifikowany personel. W ramach projektu przewidziano stworzenie 3 poziomów szkolenia po 36 osób (zajęcia praktyczne w grupach po 12 osób).

    Wysokość przyznanej dotacji wynosiła 1 288 343,38 zł.

    Zajęcia realizowane podczas projektu
  • Powstanie Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowegow Rudzie Śląskiej

    1 wrzesień 2008

    Podjęcie Uchwały Nr 535/XXVII/2008 przez Radę Miasta Ruda Śląska w sprawie Aktu Założycielskiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego oraz utworzeniu Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej

    Uchwała w sprawie Aktu Założycielskiego
  • Podpisanie umowy na realizację projektu Rozbudowa i budowa sal dydaktycznych w budynku CKPiDZ w Rudzie Śląskiej przy ul. Planty Kowalskiego 3

    5 marzec 2010

    Podpisanie umowy na realizację projektu „Rozbudowa i budowa sal dydaktycznych w budynku CKPiDZ w Rudzie Śląskiej przy ul. Planty Kowalskiego 3”, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa, w ramach działania 8.3 Infrastruktura kształcenia ustawicznego RPO WSL. Zakres projektu obejmował rozbudowę, remont i wyposażenie / doposażenie (sali komputerowej, pracowni elektrycznej do zajęć teoretycznych i praktycznych, pracowni dla sprzedawców, pracowni elektronicznej, pracowni fryzjersko-kosmetycznej, pracowni krawieckiej, pracowni budowlanej, sali mechatroniki, pokoju nauczycielskiego, portierni, pokoju socjalnego, pomieszczenia przeznaczonego na szatnie dla uczestników kursu oraz dobudowie do warsztatu – 3 sal dydaktycznych i ich wyposażenie (w tym, pracowni gastronomicznej na parterze). Wysokość przyznanej dotacji wynosiła 3 000 545,94 zł.

    Remont budynku CKPiDZ przy ulicy Planty Kowalskiego 3
  • Podpisanie umowy na realizację projektu Potwierdź, co Potrafisz

    27 maj 2010

    Podpisanie umowy na realizację projektu „Potwierdź, co Potrafisz” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa, w ramach działania 9.3 Upowszechnianie formalnego kształcenia ustawicznego PO KL. Grupą docelową były osoby w wieku 25-64 lat (i osoby nie uczące się w wieku 18-24 lat), zamieszkałe i/lub pracujące w województwie śląskim, które z własnej inicjatywy zainteresowane były zdaniem egzaminu przed Państwową Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Kuratora Oświaty w Katowicach na tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodach: murarz, posadzkarz, operator obrabiarek skrawających, sprzedawca lub kucharz małej gastronomii.

    Wysokość przyznanej dotacji wynosiła 466 789,04 zł.

    Ulotka promująca projekt Potwierdź, co potrafisz
  • Realizacja projektu Fachowiec w zawodzie

    1 grudzień 2009 – 31 marzec 2011

    Realizacja projektu „Fachowiec w zawodzie” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa, w ramach działania 9.3 Upowszechnianie formalnego kształcenia ustawicznego PO KL. Projekt obejmował realizację egzaminów państwowych przez Państwową Komisję Egzaminacyjną powołaną przez Kuratora Oświaty w Katowicach przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej. Egzaminy odbywały się w następujących zawodach: Kucharz małej gastronomii – 30 osób na tytuł zawodowy mistrza, Fryzjer – 40 osób na tytuł zawodowy mistrza, Operator obrabiarek skrawających – 20 osób na tytuł zawodowy mistrza, i Sprzedawca – 100 osób na tytuł zawodowy.

    Egzamin potwierdzaący kwalifikacje odbywający się w ramach projektu Potwierdź, co potrafisz
  • Rozpoczęcie kształcenia w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych

    1 marca 2013

    Zrealizowanie kwalifikacyjnych kursów zawodowych zgodnie z § 6 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych, w kwalifikacjach: M.19 Użytkowanie obrabiarek skrawających (w ramach zawodów: operator obrabiarek skrawających 722307 i technik mechanik 311504) i T.06 sporządzenie potraw i napojów (w ramach zawodów: kucharz 512001 i technik żywienia i usług gastronomicznych 343404).

  • Seminarium „Od pomysłu do przemysłu”

    17 październik 2013

    Nauczyciele Warsztatu Mechanicznego we współpracy z dystrybutorem oprogramowania CAD/CAM, firmą CNS Solution z Warszawy i ich oddziałem w Katowicach, oraz dystrybutorem narzędzi południowokoreańskiej firmy YG-1 CO, zorganizowali seminarium „Od pomysłu do przemysłu”. Seminarium składało się z dwóch części. W pierwszej odbyła się prezentacja projektowania części maszyny oraz powstała dokumentacja technologiczna z wykorzystaniem programów CAD/CAM. W drugiej zaprezentowano nowoczesne narzędzia oraz przeprowadzono nimi szybkościową obróbkę z wykorzystaniem 4 osi na Pionowym Centrum Obróbczym R550 „Harnaś” wcześniej zaprojektowanego przedmiotu. Spotkanie było przeznaczone dla przedsiębiorców z południowej Polski. Dzięki współpracy z firmami organizującymi seminarium CKPiDZ bezpłatnie wzbogaciło się o kilka nowoczesnych narzędzi oraz firma CNS Solution sfinansowała zakup farb na odnowienie hali maszyn.

  • Realizacja projektu Modernizacja pracowni do praktycznej nauki zawodu w CKPiDZ w Rudzie Śląskiej

    Wrzesień 2017 – Kwiecień 2018

    Projekt polegał na modernizacji i wyposażeniu 5 pracowni do praktycznej nauki zawodu w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej, obejmujących swym zakresem branżę elektryczną, gastronomiczną, fryzjerską oraz handlową. Głównym celem projektu był wzrost kompetencji uczniów poprzez inwestycje w infrastrukturę służącą zwiększeniu szans na lokalnym i regionalnym rynku pracy.

    Pracownia gastronomiczna
  • Realizacji projektu Absolwent z atrakcyjnym zawodem – program aktywizacji i rozwoju kompetencji wśród uczniów CKPiDZ w Rudzie Śląskiej

    1 Listopad 2017 – 31 sierpień 2020

    Celem głównym projektu jest podniesienie jakości kształcenia w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej poprzez doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych 26 nauczycieli/-ek zawodu, wzmacnianie zdolności do zatrudnienia 150 uczniów i uczennic CKPiDZ dzięki organizacji doradztwa edukacyjno – zawodowego, staży i praktyk zawodowych oraz kursów certyfikowanych. Cel główny projektu jest odpowiedzią na diagnozę potrzeb przedstawioną przez dyrektora CKPiDZ.

  • Przekształcenie w Centrum Kształcenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej

    1 wrzesień 2019

    Przekształcenie w Centrum Kształcenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej zgodnie ze zmianą Ustawy z dnia 14.12.2016 r. – Prawo oświatowe

    Logo Centrum Kształcenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej
  • Realizacji projektu Czas na fachowców

    1 czerwiec 2022 – 30 czerwiec 2023

    Celem głównym projektu było podniesienie poziomu zatrudnienia wśród osób dorosłych poprzez nabycie lub uzupełnienie kompetencji kluczowych, kwalifikacji zawodowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy przez 124 osoby zamieszkujące, uczące się lub pracujące w woj. śląskim, dzięki organizacji kwalifikacyjnych kursów umożliwiających uzyskiwanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w zakresie: Projektowania i wytwarzania wyrobów odzieżowych, Strzyżeń i koloryzacji, Stylizacji i barberstwa, Liftingu i laminacji rzęs, Obsługi wózka jezdniowego oraz Uprawnień elektrycznych do 1kv.

  • Rozpoczęcie realizacji projektu Staż uczniowski – w przyszłość z doświadczeniem

    1 kwiecień 2024

    Celem projektu jest realizacja staży uczniowskich pozwalających na pogłębienie zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy przez 100 uczniów (42 kobiety oraz 58 mężczyzn) rudzkich szkół ponadpodstawowych odbywających zajęcia praktyczne w Centrum Kształcenia Zawodowego.

    Dofinansowanie na realizację projektu wynosi 551 160,00 zł.

Centrum Kształcenia Zawodowego na mapie

Dane teleadresowe

Centrum Kształcenia Zawodowego
ul. Gen. Hallera 6
41-709 Ruda Śląska

Przydatne odnośniki


Logo Centrum Kształcenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej
Centrum Kształcenia Zawodowego
Powrót do góry strony