Drogi Uczniu, Drogi Rodzicu!

Jeśli coś Cię martwi, niepokoi, Tobie lub komuś dzieje się krzywda, byłeś świadkiem agresji lub przemocy możesz skorzystać z „Anonimowej skrzynki na sygnały.”

Bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne uczniów w naszej placówce jest wartością stawianą zawsze na pierwszym miejscu. W odpowiedzi na tą potrzebę oraz konkretne wytyczne ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej wdrożyliśmy na naszej stronie internetowej anonimową skrzynkę na sygnały. Jest ona wirtualną skrzynką bezpieczeństwa, dzięki której każdy za pomocą formularza w sposób anonimowy może zwrócić uwagę na ewentualne niewłaściwe zjawiska, które mogą wystąpić w naszej placówce – zwłaszcza te dotyczące bezpieczeństwa.

Zasady korzystania ze skrzynki:

Pamiętaj, że:

  • Możesz pisać w każdej sprawie – jesteś dla nas ważny!
  • Dzięki sygnałom, jakie od Ciebie dostaniemy jesteśmy w stanie zareagować, liczy się dla nas przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo.
  • Każde zgłoszenie jest objęte dyskrecją.
  • Twój list może być anonimowy, ale aby ułatwić nam udzielenie należytej pomocy, podaj tyle danych , ile możesz, takich jak: imię, klasę i dane osób, których list dotyczy.

ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY


INSTYTUCJE UDZIELAJĄCE WSPARCIA

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka to bezpłatna, działająca całodobowo telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży. Specyfiką Dziecięcego Telefonu Zaufania jest jego dwoisty charakter z jednej strony jest to telefon zaufania, z drugiej pełni on również rolę telefonu interwencyjnego. Psycholodzy, pedagodzy, prawnicy udzielają niezbędnego wsparcia wszystkim dzwoniącym dzieciom. Pod numer interwencyjny osoby dorosłe mogą zgłaszać problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 20.00 lub w dni wolne od pracy może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

Rzecznik Praw Dziecka
00-450 Warszawa, ul. Przemysłowa 30/32
tel. 800 121 212
rpd@brpd.gov.pl

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę świadczy bezpłatną i anonimową pomoc telefoniczną dla dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia, opieki i ochrony oraz rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w sprawie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności. Telefon jest czynny 7 dni w tygodniu w godzinach 12.00-2.00.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
03-926 Warszawa, ul. Walecznych 59
tel. 0 116 111

MATERIAŁY DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA

www.bezpiecznaszkola.men.gov.pl

Materiały zamieszczone w serwisie Bezpieczna Szkoła+ poszerzą zakres wiedzy na temat działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w placówce.

www.ore.edu.pl

Materiały zamieszczone w serwisie Ośrodka Rozwoju Edukacji poszerzą zakres wiedzy na temat procedur interwencyjnych w placówce.